Profesjonalna jednostka certyfikująca GQcert.com - oferujmy usługi z zakresu audytów i certyfikatów BRC, IFS i ISO 9001.
Zapraszamy na stronę firmy Minsbud specjalizującej się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.

Wciągnik elektryczny łańcuchowy

Wciągnik elektryczny łańcuchowy to urządzenie gwarantujące bezpieczeństwo i komfort pracy. Konstrukcję nośną takiego sprzętu stanowi obudowa mechanizmu podnoszenia. Nie należy ich mylić z wyciągarkami, które to posiadają osobną konstrukcję nośną w formie przesuwanej albo przejezdnej stałej ramy.

Rodzaje wciągników elektrycznych

Wciągniki elektryczne to urządzenia charakteryzujące się zwartą budową i niewielkimi gabarytami. Zalicza się je do grupy ciągników i dzieli na dwa rodzaje – z napędem łańcuchowym (elektryczne) oraz ręcznym. Do pierwszych z nich zalicza się wciągniki jedno- oraz dwuhamulcowe, drugich – wielokrążkowe, ślimakowe oraz z przekładnią planetarną.

Wciągnik elektryczny – co to za urządzenie?

Wciągnik elektryczny łańcuchowy stanowi doskonałe uzupełnienie pozostałych urządzeń takich, jak chociażby wciągarki bramowe, które służą do podnoszenia i pozycjonowania ładunków o zróżnicowanej wadze oraz kształcie. Zróżnicowane parametry udźwigu wciągników umożliwiają dopasowanie ich do stosownych urządzeń, w zależności od przeznaczenia. Wciągnik elektryczny łańcuchowy charakteryzuje się lekkością i małymi gabarytami, przy jednoczesnym zapewnianiu dużego udźwigu. Do jego zalet zaliczyć można również prostą, intuicyjną obsługę oraz wieloletnią trwałość, która jest związana z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję. Wciągniki elektryczne znajdują zastosowanie między innymi przy pionowym podnoszeniu oraz przemieszczaniu ładunku wzdłuż dwuteowej belki jezdnej prostej lub krzywoliniowej i mogą być zasilane jednofazowo albo trójfazowo. Nadają się do eksploatacji tak na otwartych przestrzeniach, jak i w zamkniętych halach.

Oferta na Wciągnik elektryczny Log-System

W ofercie firmy Log-System znaleźć można między innymi wciągnik elektryczny łańcuchowy ręczny S o udźwigu w zakresie od 500 kilogramów do 10 ton. Standardowa wysokość podnoszenia to 3 metry (istnieje możliwość uzyskania innych parametrów na indywidualne zamówienie). Jedna z głównych zalet urządzenia to precyzyjny zębnik wykonany z wysokiej jakości, trwałej, odpornej na uszkodzenia, utwardzanej stali. Posiada ono także doskonale skalibrowany łańcuch stopowy dla lepszego przełożenia. Wciągnik elektryczny posiada standardową długość łańcucha nośnego na poziomie 3 metrów (od ręki dostępne są także inne długości). Szczegółowe informacje na temat urządzenia dostępne są na stronie firmowej.